כתובתנו: קהילת ונציה 17 תל אביב  |  טלפון: 03-6448463
פתוח בימים א-ה 09:00-16:00  |  מענה טלפוני בשעות 10:00-15:00
HE
0

משחקים עם תמונות למתנת סוף שנה בגנים

משחק הזיכרון עם תמונות כל החברים, דומינו עם תמונות חברי הכיתה ועוד
למה לקנות משחקים עם תמונות כמתנת סוף שנה לגנים?
 
משחקים זה ממש כיף. בתור ילד תמיד אהבתי משחקים, בתור מבוגר עדיין אוהב אבל פחות פנוי...וחבל.
ילדים אוהבים לשחק: לשחק בחוץ עם חברים, לשחק כדורגל, לשחק בטלפון, לשחק במחשב, לשחק משחקי חשיבה, לשחק משחקי קופסא – העיקר לשחק.
משחקים מקושרים לכאורה לילדים ואפילו לילדותיות... נו אז מה.
מי שעושה קישורים שכאלו, לילדותיות בעיקר, מפספס את חשיבות האקט המשחקי בעולם בכלל ובעולם הילדים בפרט.
המשחק הוא זמן של הנאה, של שמחה ושחרור, אבל הוא גם טומן בחובו המון מרכיבים חשובים להתפתחות כגון: פיתוח כישורים חברתיים, היכולת לתקשר עם חברים, היכולת ללמוד להישמע לחוקים (חוקי המשחק) והיכולת (המאוד נדירה) ללמוד להפסיד ולהכיל את ההפסד.


נו, אז משחקים זה חשוב לילדים, מה הקשר למתנת סוף שנה?
מתנת סוף שנה, המציינת סיום פרק בחייו של הילד (אם זה סיום שנת גן, או עליה לבית ספר מהגן ואם מעבר בין כיתות בבית הספר) צריכה לתת לילד/ה המקבלים אותה ערך מוסף שיכול להפוך את המתנה להרבה יותר ממתנה – יכולה להפוך אותה לבעלת ערך נוסטלגי עבור מי שמקבל אותה.
שילוב של תמונות או שמות כל חבריי הגן, ואפילו הצוות, מעניקות למתנה את אותו ערך מוסיף, שכרגע נותן לילד/ה שמקבלים אותה את ערך "המגניבות", אבל בעתיד יעניקו לה את הערך הנוסטלגי של המזכרת שנשארת לשנים.
תארו לכם בעוד 20 שנה, ישלפו אותם ילדים שקיבלו את המתנה כשסיימו את גן חובה ויזכו לגל אדיר של נוסטלגיה מתוקה וממכרת .....הילדות הקסומה.
מתנת סוף שנה לילדים בגן וגם לילדי בית ספר שיכולה לשלב בין מתנה אישית, יכולת רכישת מיומנויות חברתיות וערך נוסטלגי היא משחקי קופסא שונים המשלבים תמונות ושמות

לדוגמא (הדוגמה הקלאסית ביותר בעיניי) משחק זיכרון עם תמונות: משחק שמכיל את תמונות כל ילדי הגן או כיתת בית הספר, יש בה גם את ערך המשחקי ואפילו ההתפתחותי המתבטא בפיתוח הזיכרון והיכולת לשחק עם חבר, גם את הערך האישי – תמונת כל ילדי הכיתה או הגן וכמובן הערך הנוסטלגי בצורתו הגולמית והטהורה בדמות תמונותיהן של כל מי שהיו חלק מאותה שנה חוויתית עבור אתם ילדים.
 
טוב, אבל מה פתאום עכשיו משחקיי קופסא?
תשובתי היא ברורה – כן , בוודאי עכשיו משחקי קופסא.
לא שאני מזלזל חלילה במשחקים בטלפון או במחשב או במשחקיי טלוויזיה, טוב לתת לילדים את האפשרות לשחק במשחק קופסא. משחק המחייב את המשחים בוא להגיע לידי אינטראקציה מילולית ואפילו אינטראקציה ויזואלית , שבה הם מסתכלים זה על זה ישירות – ואפילו כן, אפילו זו הזדמנות מופלאה לאמן את שריר החברתיות ..
x

#{title}

#{text}

#{price}